Skip to main content

Bedő Nóra

Bedő Nóra integrál tanácsadó, családállítás facilitátor, SzomatoDráma játékvezető. Korábban közgazdászként felsővezetői pozícióban dolgozott, majd egy halálközeli élmény hatására teljes fordulatot vett az élete. A Szatyananda Jóga rendszerében elköteleződve kapta a Maitri nevet Swami Niranjananandától. Segítői munkáját a Ken Wilber féle integrál szemléletre alapozva végzi. Specializációja a transzgenerációs sérülések gyógyítása, a női lét kihívásaival való megküzdés segítése. Metafizika tanítással és spirituális útkeresésben is segíti a hozzáfordulókat.

Mi az, amit a legjobban szeretsz magadban, mik a te erősségeid?

Van egy olyan képességem, hogy megálmodok valamit és aztán ezt a képet folyamatosan a fókuszban tartva meg is valósítom. Igy hoztam létre egy anyaotthont, így váltottam hivatást, így hoztam létre a Szereteterő Központot, az Integrál Szakami Fórumot, az Integrál Családállítást. Ezek azonban mind csak eszközök egy nagyobb álomhoz, mely az emberiség fejlődését szolgálja. Ezt alább részletesebben is kifejtem majd.

Amit még szeretek magamban, az a vezetői és szervezői képességem. Szeretek együttműködésben dolgozni, közösen másokkal létre hozni új dolgokat. Így élem a családi életem is: szervezkedem, nagy családi rendezvényeket tartok, összetartom a nagy családot.

Ha meghallod azt a szót, hogy NŐ és NŐISÉG/NŐIESSÉG, milyen asszociációk, gondolatok jutnak róla eszedbe?

Ellentétes asszociációk jutnak eszembe. Büszkeség tölt el amiatt, hogy privilegizált helyzetnek érzem a teremtésben nőnek lenni, életet adni, a testemből táplálni a gyermekem. Erre csak a nők képesek. Ugyanakkor düh és fájdalom is megjelenik bennem amiatt a sok igazságtalanság miatt, amiket a nők elszenvedtek évezredeken keresztül és amiket még ma is elszenvednek. Az jut még erről eszembe, hogy hosszú még az út előttünk, mielőtt valóban egyenjogúak és egyenrangúak leszünk nőként a társadalomban.

Miért csatlakoztál az INK-hez, hogyan tudsz kapcsolódni a céljaihoz?

Az integrál szemlélet meghatározza a munkásságom. S nőként, főként női kliensekkel dolgozva, női fájdalmakat gyógyítva, egyértelmű volt számomra, hogy ez az a közösség, ahol ott van a helyem.

Milyen területen fogsz tevékenykedni az INK-ben, mik a szakmai céljaid?

Családállítóként a transzgenerációs női sebek gyógyítása fontos része a küldetésemnek és ezt az INK-ba is be fogom hozni. Elsődleges feladatom azonban, amire felkérést kaptam Racheltől, az a spiritualitás témájának körbe járása lesz. Meggyőződésem és saját életemben is azt tapasztalom, hogy a felnövésnek és a felébredésnek kéz a kézben kell haladnia a fejlődés során. A felébredésről fogok integrál szemléletben tanítani és beszélgetni, közösen gyakorolni az INK tagokkal.

Miért jó egy női közösséghez tartozni személyesen neked és mit gondolsz, mit adhatnak a világnak, mit tehetnek hozzá a globális jólléthez a női közösségek?

Amikor globális célokról van szó, akkor nagy kihívás a közös teremtés, hiszen sokan kell, hogy fókuszban tartsuk ugyanazt a képet. Ehhez összefogásra, együtt gondolkodásra, együtt teremtésre van szükség. Én azt a képet látom, hogy az emberiség egy hatalmas és nagyon fájdalmas átalakulás küszöbén áll. Ehhez az átalakuláshoz elengedhetetlen a női energia koncentrált és erőteljes megjelenése. Ezért női közösségek életre hívása most az emberiség túlélését szolgálja.

Mit jelent számodra a fejlődés? Hogyan valósítod meg a saját életedben?

A fejlődés a létezésünk legfőbb értelme – szerintem. Azt elérni, hogy magasabb tudatszinten távozzak ebből az inkarnációból, mint ahogy ide érkeztem. Állandó spirituális gyakorlattal, metafizika tanulmányaimmal, terápiás belső munkával valósítom meg. Ezen kívül keresem szakmai szempontból is a leghatékonyabb segítési módszereket. Nem csak önképzéssel, tanulással, hanem kísérletezéssel is. Így jött létre az integrál családállítás, melyet sok év tapasztalata alapján raktunk össze egy kollegámmal.

Miért fontos számodra az önismeret?

22 éve foglalkozom önismerettel és ez a legnagyobb csoda, ami velem történhetett. Nem önszántamból indultam el ezen az úton, hanem egy halálközeli élmény után kezdtem el keresni, hogy ki vagyok én valójában. Ki ez a valaki, akit magamnak hiszek, de nem én vagyok, hiszen kívülről láttam és átlépve a fizikai határokat nem is magamként azonosítottam. Így indultam el a felébredés útján először. Aztán egy párkapcsolati krízis kapcsán az is egyértelművé vált, hogy a felnövéssel még van feladatom. Ekkor kezdtem ránézni a gyerekkoromra, hogyan és mivé váltam azáltal, ami történt velem. Majd a transzgenerációs történetek feldolgozása következett a családállítás segítségével. Az önismeret azonban nem fejeződik be, folyamatosan figyelem magam a kapcsolataimban, a viselkedésemet, reakcióimat.