Skip to main content

A gyász biztonságos útja egyedi zenei gyűjteménnyel és terápiás támogatással - tudományosan igazolt egyedi zenehallgatási módszer anyai/apai veszteségben érintett gyerekeknek

Elvesztettem az egyik szülőmet, egyedül érzem magam (serdülő és fiatal felnőtt lányoknak/nőknek)

Határozd el, hogy megteszed azt az utat, ami kivezet a gyászból és befogadod a zenét az életedbe úgy, ahogyan eddig sosem tetted. Minden ezzel kapcsolatos kérdésedre van válasz, de a válaszok meghallgatása után cselekedned kell, hogy meg tudj birkózni a veszteségeddel.

Nem lesz olyan az életed, mint korábban volt, de ha figyelsz és megőrzöd a kapcsolatot az Élni és szeretni édesanya/édesapa nélkül alapítvány által fejlesztett egyéni zenehallgatási rendszerrel, akkor erősebb leszel és érteni fogod, hogy az érzéseid mikor és mire hívják fel a figyelmedet.  Megoldásokat tanulsz majd ahhoz, hogy kiegyensúlyozott légy, emellett pedig jobb barát, jobb testvér és jobb abban is, amire nagyon vágysz az életedben.

A fájdalmat és a bánatot amit érzel, nem szabad elutasítani, ezek átélése is hozzátartozik ahhoz, ahogyan változol és egyre többet tanulsz önmagadról.

Támogatást kérni sokféleképpen tudsz a veszteségeddel kapcsolatban

  • Írhatsz nekünk itt. Kérdezhetsz és mi e-mail üzenetben válaszolunk neked a zenei rendszerrel és a legfontosabb első lépésekkel kapcsolatban.
  • A lenti két weboldal jobb oldalán lévő űrlap kitöltésével kérhetsz egy saját zenei lejátszási listát, amit akár azonnal elkezdhetsz hallgatni. A zenei listán kívül küldünk neked egy digitális zenehallgatási naplót is és néhány olyan információt, ami lehetőségeket nyit meg előtted arra, hogy jobban érezd magad.
  • Ismerd meg a neked szóló hanganyagon keresztül, hogy mi az ami igazán fontos most neked, anyai vagy apai veszteség esetén.
  • A családtagjaiddal is beszélj a tevékenységünkről!
  • A segítség, amit nyújtunk többirányú és szinte kimeríthetetlen. Megkereshetsz minket a veszteségedet követően azonnal vagy később is.

Egy egész zenehallgatási rendszer neked tervezve

A zenei rendszert azért fejlesztettük ki, mert a gyász ebben a korai életszakaszban hatalmas próbatétel, amelyhez olyan támogatást adunk, ami egyébként is a hétköznapok része – a zenehallgatás ilyen. Olyan zenei lejátszási listákat terveztünk neked, amelyeket az agyi folyamatok tanulmányozása és a gyászkrízis pszichológiája alapján építettünk fel. Az újdonság az, hogy sorrendet állítottunk fel a zenék között és időzítettük azokat olyan élethelyzetekre, amelyekről tudjuk, hogy kihívásokat tartogatnak számodra. Egy anyát vagy egy apát korán elveszíteni sokszor jelent átmeneti bizonytalanságot, hangulatzavart, bátortalanságot, de ezek természetes velejárói a veszteséggel való megküzdés első időszakának.

A rendszeres zenehallgatás vigasztal és lendületet ad. Abban segít, hogy legyen kapaszkodód akkor is, amikor úgy gondolod, hogy nem számíthatsz más segítségre.

Vond be a testvéredet is!

A szülői veszteség kapcsán az, ami a testvérekkel történik, nem azonos azzal, ami az egykék gyászát jellemzi. Ha neked is van(nak) testvére(i)d, akkor a zenei rendszer és minden segítség, amit adni tudunk, rendelkezésetekre áll. Beszélj a testvére(i)ddel erről a lehetőségről, nézzétek meg együtt a weboldalt és iratkozzatok fel a zenei listákat bemutató útmutatóra.

Keresd meg a miérted!

Egy túl korán jött veszteség az életben, lelassíthatja a személyes fejlődést - érzel magadon ilyesmit? Úgy érezheted, hogy a kortársaid elhúznak melletted, hogy több az erejük, a kitartásuk, a lendületük, bármibe is fognak. A gyermekkor a tapasztalatok megszerzésének időszaka, a fiatal felnőttkor viszont a számodra fontos célok megkereséséé. A gyászmunka (ahogyan a szakemberek hívják), az a feladat, amit a szeretett személy elvesztése után önmagadon végzel. Az erre szánt időd, az ezzel kapcsolatban végzett feladatok támogatnak téged most a legjobban, hogy újra lendületbe jöjjön az életed.

A “Keresd meg a miérted!” azt jelenti, hogy ne változzanak most meg az ambícióid! Legyenek teljesebbek, hogy kitöltsék a most kezdődő életszakaszod egy részét. Ebben az alapítvány a zenei rendszerrel, és az Ízisz/Orpheus One programmal segít neked, amire a cikk végén tudsz ingyenesen feliratkozni.

Legyél bátor nyitott és kezdeményező!

Aki elveszít egy családtagot, egy olyan korai életszakaszban, amikor erre nincsen felkészülve, az rövid időre megváltozik – ez elkerülhetetlen.

Döntő fontosságú, hogy nyitott maradj mások irányába, hogy a veszteségeddel és a hiányérzeteddel való szembenézés során ne zárd ki az életedből azokat az embereket, akikkel korábban is jó volt a kapcsolatod. Azok a dolgok, amiket most tanulsz magadról az egész életedre vonatkozóan útmutatásul szolgálnak majd. Ne mondj le a kötődésről: se a családiakról, se a barátiakról, sem pedig a szerelemről, bárki bármit tesz vagy mond körülötted!

Rajtad múlik hogyan látod magad és a körülötted lévő világot. Az alapítvány zenei programja ehhez az alap, de a konkrét lépésekhez egyéb, akár terápiás jellegű segítség is rendelkezésre áll.

Ha az édesanyádat vesztetted el, ide kattintva választhatod ki a neked szóló útmutató sorozatot, ami bemutatja neked a munkánkat és hozzáférést enged a zenei listákhoz.
Ha az édesapádat vesztetted el, ide kattintva választhatod ki a neked szóló útmutató sorozatot, ami bemutatja neked a munkánkat és hozzáférést enged a zenei listákhoz.

Rosa Susana Durao Nhancale

Rosie társadalomkutató, gyermekeknek szóló mentálhigiénés innovációk fejlesztője. A többszörösen díjazott Élni és szeretni édesanya/édesapa nélkül alapítvány (Living Without the Sun/Moon Foundation) és a ‘Kezdetek zenéje’ elnevezésű egyedi zenehallgatási rendszer (Music of Beginnings system) alapítója, valamint a szervezetek nemzetközi tananyagok fejlesztéséért felelős vezetője.