
A fejlődéspszichológia számára az egyik legnagyobb, folyamatos kihívás az anya és gyermeke között kialakuló kötődés folyamatának leírása, magyarázata, befolyásoló tényezőinek meghatározása. Állandó a törekvés annak feltérképezésére is, hogy a kötődés hogyan befolyásolja a gyermek későbbi fejlődését, majd élete során meghatározó kapcsolatait, párkapcsolatát.
Nagy áttörést hozott a kutatások során az az elgondolás, mely szerint a kötődési folyamat valójában már a várandósság idején, az anya és magzata között zajló dinamikának köszönhetően megkezdődik, sőt, az anyai attitűd már a fogantatást megelőzően is létezik, majd a várandósság alatt folyamatosan gazdagodik, módosul.
Ezen a találkozón beszélünk majd arról, hogy
- Mi is a kötődés?
- Hogyan alakul ki?
- Miért olyan jelentős az ember életében?
Megnézzük majd, hogy kötődési mintáink miként határozzák meg emberi kapcsolatainkat, hogyan köszönnek vissza a párkapcsolatunkban és a gyermekvárás során?
Megismerkedünk a prenatális kötődés fogalmával, befolyásoló tényezőivel is, valamint szó lesz a sokat emlegetett kötődő nevelésről, a szülés-születés utáni szeparációról és a szeparációs szorongásról is.
A beszélgetést vezetik: Róza Ráchel klinikai szakpszichológus és Jakab Kriszta pszichológus, jógaoktató.
Időpont:
2021. október 8., 17:00-20:00
A találkozóra maximum 20 főt tudunk fogadni.
Részvételi díj:
4500 Ft, amit a program előtt a helyszínen lehet fizetni.
Várunk szeretettel!
Kriszta és Ráchel