Skip to main content

Tabuk nélkül a nőgyógyász rendelőjében

Vajon mikor lesz az, hogy a legtöbb anya szabadon, feszengés nélkül tudjon beszélgeti leánygyermekével arról, hogy milyen a női nemi szerv erotikus anatómiája?

Mi kell ahhoz, hogy természetes legyen, hogy ne csak iskolai oktatókönyvből, vagy száraz anatómiai ábrákból tanuljuk meg, hogy hol van a hüvelyünk, mi az a csikló, hogy hol van a petefészkünk és abból vajon hány is van testünkben? Vajon mikor lesz az, hogy a legtöbb anya szabadon, feszengés nélkül tudjon beszélgeti leánygyermekével arról, hogy milyen a női nemi szerv erotikus anatómiája?

Miért tabu beszélni arról, hogy mi a különbség a hüvely öntisztulásáért felelős és a szexuális izgalom hatására létrejött hüvelyváladék között? Vajon ki fogja megmondani a leánygyermek, hogy az egyiket a méhnyaktermeli és a másik abból fakad, hogy a szeméremajak és az azt körül övező szövetek izgatás hatására megtelnek vérrel?

Mi a különbség és hol helyezkedik el a méhnyak és a méhszáj? Te tudod?

És, kitől fogják megtudni, hogy a szeméremajkak női hormonváltozásokra rendkívül érzékenyek, és hogy mennyire jelzik azt, hogy most menstruáció előtt állunk vagy terhesek vagyunk, vagy akár a menopauza kezdetét éljük.

És azt ki tanítja meg, hogy a különféle nedveinknek és illatainak szerepe van úgy a szexualitásban, mint a hétköznapi életünkben? És hogy ezek a nedvek mikor mutatnak termékenységet, vágyat és mikor utalnak fertőzésre?

Mikor fogunk tudni szabadon beszélni arról, hogy a csikló nem csak akkora méretű, amit látunk (ha egyátalán megnézzük) hanem szárai jóval befelé tartanak.

Az ilyen tudásnak a nők életében hatalmas ereje van. Hogy hol? Például a szexualitásban, hogy miképpen érintjük magunkat és hogyan érint a másik.

Ki mondja meg, hogy a lányok csiklójának semmi más funkciója nincs, mint a gyönyör okozása és, hogy érző idegekkel még a férfiak makkjánál is érzékenyebben van behálózva és hogy hol helyezkedik el a szűzhártya?

Ki mutatja meg nekik, hogy vannak rá szavaink, ha a nők, anyák és leendő anyák sem ismerik?

Rengeteg olyan kérdés van, amiről érdemes és kell is beszélnünk, nekünk felnőtteknek egymással és a kamaszokkal is.

Én úgy látom, hogy sok nő maga szedegeti össze ezeket a tudásokat és a családi kultúrától függ, hogy milyen támogatást kap hozzá.

Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekre keressük a választ közösségünk nőgyógyászának segítségével. Tavasszal pedig az előadások keretében folytatjuk tovább testünk rejtett titkainka felfedezését.

Szeretettel várunk Benneteket nőgyógyászunk virtuális rendelőjében.

Kép forrása: https://unsplash.com/photos/aZwpL_drQ0I